Jak poprawić kondycję włosów? Botoks i sauna na włosy

Zauważyłaś, że Twoje włosy są ostatnio słabsze i zniszczone? Zaczęły nadmiernie wypadać i się łamią? To znak, że należy zadbać o ich pielęgnację. W przypadku mocno zniszczonych włosów same odżywki i maski mogą nie wystarczyć. To może być doskonały moment, żeby zdecydować się na profesjonalny zabieg odbudowujący włosy. W takiej sytuacji doskonałe efekty mogą dać botoks lub sauna na włosy. Żeby efekt był zadawalający najlepiej jest udać się do profesjonalnego salonu, który oferuje takiego typu usługi.

Botoks na włosy

Botoks to zabieg robiony przez profesjonalnych fryzjerów, który ma na celu odbudowanie i zregenerowanie włosów. Dzięki niemu, włosy otrzymują potężną dawkę składników odżywczych, które widocznie poprawiają ich kondycję. Do wykonania botoksu na włosy, używa się specjalnych kosmetyków, które w składzie mają między innymi kwas hialuronowy, który dogłębnie nawilża włosy i odbudowuje ich strukturę. Zabieg botoksu nie wykorzystuje wysokich temperatur, dzięki czemu nie niszczy i nie obciąża włosów. Jakie daje efekty? Włosy po botoksie są wygładzone i delikatnie dociążone. Zdecydowanie łatwiej się je układa po tym zabiegu. Są bardziej zdyscyplinowane i zdecydowanie mniej się puszą. Botoks ma również właściwości nawilżające i poprawiające elastyczność kosmyków. Dodatkowo podkreśla ich naturalny kolor. Zabieg ten można wykonać samodzielnie w domu, jednak zdecydowanie lepsze efekty osiągnie się w salonie fryzjerskim.

Sauna na włosy

Drugi zabieg fryzjerski, poprawiający kondycję włosów to sauna. Najlepiej wykonywać ją w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Wtedy daje zdecydowanie najlepsze efekty. Zabieg nie jest drogi, kosztuje około 50 zł. W trakcie zabiegu sauny na włosy, wykorzystuje się wysoką temperaturę. Jakie efekty daje zabieg? Przede wszystkim dogłębnie nawilża i odżywia włosy. Dzieje się tak za sprawą kosmetyków, które nakłada się na włosy przed przeprowadzeniem zabiegu. Sauna na włosy ma jednak jedną wadę. Efekty zabiegu są dość krótkotrwałe. Utrzymują się na włosach około 3 tygodni. Po upływie tego czasu, zabieg należy powtórzyć.