Jak się pozbyć niechcianych włosów? Maszynka, kosmetyki do depilacji, a może depilacja laserowa?

Dla wielu kobiet, niechciane owłosienie to prawdziwa zmora. Zmagają się z niechcianymi włoskami na nogach, pod pachami, na rękach, w okolicach bikini, a czasem nawet na twarzy. Niektórzy twierdzą, że to nie jest duży problem i wystarczy maszynka. Jednak bardzo często, nadmierne, niechciane owłosienie zaburza pewność siebie i znacząco obniża poczucie własnej wartości. Na szczęście istnieje wiele skutecznych sposobów, na pozbycie się niechcianych włosków. W tym artykule przeczytacie o sposobach usuwania włosów z całego ciała.

Maszynka, depilator, a może wosk?

Najprostszym i najszybszym sposobem pozbycia się niechcianego owłosienia, jest użycie maszynki do golenia. Kilka pociągnięć i włoski znikają. Jednak nie na długo i ta metoda ma wiele wad. Przede wszystkim usuwając włosy maszynką bardzo często podrażniamy skórę. Po goleniu pojawiają się nieestetyczne kropki. Łatwo również o zacięcia. Wiele osób również, po dłuższym goleniu maszynką, zauważa u siebie nadmiernie wrastające włoski. Wniosek z tego taki, że maszynka to dobre rozwiązanie, ale tylko raz na jakiś czas, w kryzysowych sytuacjach. Lepszym rozwiązaniem, chociaż też nie do końca, jest inwestycja w dobry depilator. Niestety również depilacja depilatorem może powodować wrastanie włosków, a także podrażnienia. Dodatkowo jest to metoda bolesna. Depilator swoją specjalną końcówką łapie włoski i wyrywa je z cebulkami. Podstawową zaletą depilacji depilatorem jest to, że włosy odrastają dużo dłużej niż po goleniu maszynką. Jeśli te dwie metody do Was nie przemawiają, możecie jeszcze spróbować depilacji gorącym woskiem. Można to zrobić zarówno w domu, jak i w salonach kosmetycznych, gdzie zabieg przeprowadzają profesjonaliści. Metoda ta jest skuteczna, ale również powoduje podrażnienia i jest bolesna.

Kosmetyki do depilacji i depilacja laserowa

Dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o usuwanie niechcianego owłosienia, jest stosowanie kosmetyków do depilacji. W każdej drogerii znajdziecie wiele balsamów, kremów i pianek do depilacji. Według zapewnień producentów usuwają one niechciane owłosienie, nie powodują podrażnień, nawilżają skórę, a także opóźniają odrastanie włosów. Czy tak jest faktycznie? Niestety nie zawsze. Wiele osób skarży się, że w ich przypadku takie kosmetyki są po prostu nieskuteczne. Dodatkowo często mają nieprzyjemny zapach. Chyba najlepszą metodą usuwania niechcianych włosów jest depilacja laserowa. Usuwa niechciane owłosienie skutecznie i na zawsze. Niestety jest to zabieg kosztowny. Poza tym nie nadaje się dla każdego. Im jaśniejsze włoski tym ciężej będzie je usunąć depilacją laserową.