Wszystko co musisz wiedzieć o pielęgnacji skóry jesienią

Każda pora roku wymaga odpowiedniej pielęgnacji skóry. A odpowiednia pielęgnacja natomiast wymaga używania przystosowanych do tego kosmetyków. Nasza skóra po lecie wymaga w szczególności nawilżenia i silnej regeneracji. Nie zaszkodzi również odrobina złuszczania. Jesień to również doskonała okazja, żeby używać kosmetyków, których stosowanie było niewskazane latem. Mowa tu oczywiście o kwasach. Jeśli jesteście ciekawi, jak powinna wyglądać jesienna pielęgnacja naszej skóry, zachęcamy do lektury tego artykułu.

Złuszczanie skóry po wakacjach

Nasza skóra po lecie bardzo często jest przesuszona, przez nadmierną ekspozycję na promienie UV. Wymaga również oczyszczenia i dogłębnego nawilżenia. Pielęgnacje polecamy zacząć od złuszczenia martwego naskórka. Do tego typu zabiegów możemy stosować różne preparaty. Najbardziej poleca się do tego peelingi enzymatyczne. Są delikatne dla skóry i możemy je stosować raz, lub dwa razy w tygodniu. Ich działanie sprawia, że pozbywamy się zrogowaciałego naskórka. Drugim kosmetykiem nadającym się do złuszczania są peelingi mechaniczne. Tutaj w drogeriach znajdziemy produkty drobno i gruboziarniste. Z ich stosowaniem jednak musimy uważać. Jeśli mamy wrażliwą skórę, łatwo ją podrażnić peelingiem mechanicznym. Nie należy ich stosować zbyt często, ponieważ możemy osiągnąć efekt przeciwny do zamierzonego. Dobre do złuszczania naskórka są również preparaty z kwasami, jednak w ich przypadku należy szczególnie uważać. Dzięki odpowiedniemu złuszczeniu skóry, będzie ona bardziej podatna na wchłanianie składników aktywnych kosmetyków, których będziemy używać.

Jak pielęgnować skórę jesienią?

Niezależnie od pory roku, pielęgnacja skóry powinna składać się z kilku etapów. Koniecznie musimy pamiętać o jej dokładnym oczyszczeniu. Powinniśmy myć twarz przynajmniej dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Dzięki temu pozbędziemy się zanieczyszczeń, pozostałości makijażu oraz nadmiaru sebum. Po drugie musimy pamiętać o tonizowaniu skóry. To dostarcza jej niezbędnych składników aktywnych, które sprawiają, że skóra odżywa. Niezwykle ważne jest też nawilżanie skóry. Jesienią nie powinniśmy też zapominać o stosowaniu kremów z filtrem. Bo chociaż słońce jest już mniej ostre, to skóra wciąż jest narażona na szkodliwe działanie promieni UV.