Skaner wewnątrzustny – rewolucja w dziedzinie stomatologii

Patrząc na przestrzeni lat, chyba każda osoba dorosła jest w stanie stwierdzić, że stomatologia i oferowane przez nią możliwości mocno się zmieniają. Na plus. Możliwe jest dzisiaj wyleczenie wielu schorzeń, utrzymanie jamy ustnej na wysokim poziomie higieny. Odpowiedzialne są za to umiejętności lekarzy, ale także sprzęt, który mogą oni wykorzystywać w gabinetach. Wśród takich sprzętów jest skaner wewnątrzustny. Wynajem takiego sprzętu pozytywnie wpłynie na renomę stomatologa.

Cyfryzacja w dziedzinie stomatologii

Można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że współczesne gabinety stomatologiczne padły „ofiarą” cyfryzacji. Dowodem na to jest m.in. skaner wewnątrzustny, który pozwala na wykonanie kilku tysięcy zdjęć w ciągu kilku sekund. Przy czym pacjent nie musi obawiać się bólu. Wszystko przebiega w szybki i sprawny sposób. Z takich możliwości korzystają głównie protetyce. Aczkolwiek, na skaner wewnątrzustny można także zdecydować się w zwykłych gabinetach stomatologicznych, które podejmują decyzję o ewentualnych formach leczenia. Cena zakupu takiego urządzenia na własność może okazać się zaporowa. Warto więc rozważyć opcję wynajmu, które jest w stanie zapewnić Laboratorium Protetyki Komputerowej Cereclab https://cereclab.pl/.

Dlaczego warto wykorzystać skaner wewnątrzustny?

Skaner wewnątrzustny niweluje problem wycisków, które do tej pory wykonywane były w gabinetach. Z pewnością wielu pacjentów pamięta posmak masy, która potrzebna była do wykonania protezy. Dzisiaj już nie trzeba się tym przejmować, ponieważ takie masy zostają zastąpione w gabinetach przez skaner wewnątrzustny, który doskonale sprawdza się także w przypadku implantów i ortodoncji.

Należy także nadmienić, że skaner jest w stanie zapewnić lekarzom zachowanie większej dokładności przy wykonywaniu implantów, protez i aparatów. Sam pacjent ma możliwość przekonania się co do tego, jak przedstawia się stan jego jamy ustnej, ponieważ zdjęcia dostępne są na ogół na monitorze w gabinecie.

Warto również nadmienić, że skaner ułatwia pracę w przypadku pacjentów, którzy mają odruch wymiotny w przypadku obcych, dużych ciał w jamie ustnej. Jak tu więc nie docenić nowoczesnej możliwości, którą stomatologia jest w stanie zapewnić gabinetom, chcącym zaoferować swoim pacjentom najwyższy poziom obsługi.

Nowoczesne możliwości oferowane przez skaner wewnątrzustny

Skaner wewnątrzustny zostaje podłączony do systemu, który zapewnia możliwość konsultacji także z innymi specjalistami. W ten sposób każdy lekarz ma możliwość upewnić się co do postawionej przez siebie diagnozy. Jest to szczególnie ważne w przypadku pacjentów z różnego rodzaju chorobami jamy ustnej. To także przyspieszenie codziennej pracy. Z reguły wycisk za pomocą masy wykonuje się przez pięć minut (niekiedy dłużej w przypadku dzieci). Zdjęcie skaner wykonuje się na przeciągu kilkunastu sekund. W ten sposób będzie można pomóc większej ilości pacjentów. Do tego lekarze z pewnością docenią precyzję tego urządzenia, dzięki czemu wszystkie uzupełnienia zostaną wykonane bardzo dokładnie.

Zakup czy wynajem skanera?

Wynajem skanera wewnątrzustnego jest dogodną opcją dla tych wszystkich gabinetów, które nie mają możliwości zakupienia go na własność ze względu na wysoką cenę. Zresztą, opcja wynajmu pozwala stwierdzić czy ewentualny zakup byłby w stanie się zwrócić w przyszłości. Korzystając z usług wynajmu, można zapewnić sobie współpracę z laboratorium, które jest w stanie zapewnić wsparcie techniczne i przeszkolenie z zakresu obsługi takiego urządzenia.