Pierwszy krok do pięknej skóry – oczyszczanie twarzy

Zatkane pory, zaskórniki, wypryski to zmora wielu osób. Możemy się ich pozbyć dzięki prawidłowej pielęgnacji skóry twarzy. Do jej podstaw należy prawidłowe oczyszczanie skóry. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ skóra twarzy jest szczególnie narażona na zanieczyszczenia. Ogromny wpływ mają tu szkodliwe czynniki zewnętrzne, takie jak kurz i smog. Kobiety powinny również pamiętać o dokładnym usuwaniu makijażu codziennie wieczorem. Należy pamiętać, żeby do oczyszczania skóry używać odpowiednio dobranych kosmetyków. Jesteście ciekawi jak powinno wyglądać prawidłowe i skuteczne oczyszczanie skóry twarzy? Spieszymy z odpowiedziami!

Oczyszczanie skóry to podstawa

Skóra twarzy jest wyjątkowo narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych oraz na zanieczyszczenia. Praktycznie cały czas jest odsłonięta, a co za tym idzie niechroniona. Oprócz tego skóra codziennie wytwarza sebum, pot i łój, które regularnie powinniśmy usuwać. Wszystkie te czynniki sprawiają, że może dojść do pogorszenia stanu naszej cery. Dlatego tak ważne jest dokładne, regularne oczyszczanie skóry twarzy. Dzięki temu możemy uniknąć wyprysków, zaskórników, zatkanych porów i innych niemiłych niespodzianek. Dzięki regularnemu oczyszczaniu zapewniamy skórze utrzymanie odpowiedniego poziomu pH. Przyspieszamy procesy jej regeneracji i odbudowy płaszcza hydrolipidowego. Musimy pamiętać o jednej, niezwykle ważnej rzeczy. Powinniśmy używać jedynie produktów dopasowanych do indywidualnych potrzeb naszej skóry.

Jak oczyścić skórę krok po kroku?

Po pierwsze (w przypadku kobiet) demakijaż! To bardzo ważne, żeby codziennie wieczorem, dokładnie usunąć resztki wszystkich kosmetyków. Możemy do tego użyć płynu micelarnego do demakijażu, mleczka lub toniku. Warto zwrócić uwagę na skład wszystkich kosmetyków i wybrać ten z największą zawartością składników naturalnych. Po demakijażu powinniśmy dokładnie umyć twarz, przy pomocy pianki, żelu lub olejku do mycia. Woda, którą spłukujemy kosmetyk powinna mieć odpowiednią temperaturę i nie być zbyt zima lub gorąca. Mogłoby to niekorzystnie wpłynąć na naszą cerę. Dodatkowo raz na jakiś czas możemy wykonać peeling skóry lub popularną parówkę. Od czasu do czasu możemy też udać się do kosmetyczki, która pomoże nam pozbyć się zaskórników i odblokować zatkane pory.