Moda na catering dietetyczny

Moda na catering dietetyczny trwa od kilku już lat. Na temat diet pudełkowych możemy wiele przeczytać w Internecie, obejrzeć w telewizji oraz usłyszeć od znajomych. Catering pudełkowy zachwalają największe gwiazdy muzyki i kultury twierdząc, że nie wyobrażają sobie bez niego życia. Czy faktycznie jest to opcja warta uwagi? Przyjrzyjmy się wiec bliżej temu, co oferuje catering dietetyczny.

Na czym polega catering dietetyczny?

Catering dietetyczny jest specjalną ofertą gastronomiczną, która powszechnie kojarzy się przede wszystkim ze zdrowym odżywianiem. Podmioty, które zajmują się sprzedażą diet pudełkowych oferują specjalne plany żywieniowe w ramach których, klienci każdego dnia, pod wybrany adres otrzymują zdrowe posiłki na cały dzień. Diety dostarczane są w specjalnych pudełkach, które nadają się do podgrzewania w kuchenkach mikrofalowych. To właśnie te pudełka spowodowały upowszechnienie się nazwy diety pudełkowe. Catering dietetyczny wyróżnia się tym, że tworzony jest przez najlepszych dietetyków, bardzo starannie dobiera się tu składniki potraw i metody obróbki. Zanim powstaną konkretne dania projektuje je dietetyk. To właśnie specjalista od żywienia pilnuje kalorii i proporcji składników odżywczych. Dba on także o to, aby posiłki były urozmaicone i nie powtarzały się za często. Z kolei najlepsi kucharze troszczą się o smak i piękne podanie potraw.

Jakie plany żywieniowe są w ofercie?

Firmy cateringowe, zależnie od swojej wielkości, oferują od kilku do nawet kilkunastu planów żywieniowych. Najpopularniejsze z nich to diety odchudzające, wegetariańskie, dieta ketogeniczna, dieta niskowęglowodanowa i program dla sportowców. Zazwyczaj w ofercie firm cateringowych są także diety eliminacyjne. Korzystają z nich osoby chore na cukrzycę czy osoby, które potrzebują wykluczyć z żywienia gluten. Co ważne, klienci mogą wybierać jaką chcą mieć kaloryczność diety oraz dzienną ilość posiłków. Jeśli ktoś ma wątpliwości zawsze może skorzystać z telefonicznej konsultacji z dietetykiem albo wykorzystać dostępny na stronie kalkulator diet.

Jakie korzyści przynosi zamawianie diet pudełkowych?

Catering dietetyczny może przynieść wiele korzyści osobom, które się na niego zdecydują. Najważniejsza z nich to okazja do spożywania zdrowych i pysznych posiłków, które są odpowiednio zbilansowane i dostosowane do potrzeb danej osoby. Jednocześnie można wyrobić sobie prawidłowe nawyki żywieniowe. Bardzo istotna jest także oszczędność czasu, która powstaje dzięki temu, że nie trzeba samodzielnie układać jadłospisów, dbać o zakupy i spędzać kilku godzin w kuchni na gotowaniu. Warto też wspomnieć o tym, że mając catering dietetyczny eliminujemy marnowanie żywności w domu.