Pielęgnacja skóry trądzikowej

Trądzik i nieestetyczne blizny, które po nim pozostają to problem wielu osób. Zmagają się z nim zarówno młodsi jak i starsi ludzie. Część z nich nie potrafi samodzielnie uporać się z problemem i musi korzystać z pomocy dermatologa, lecząc zmiany farmakologicznie. Niektórzy są w stanie wyleczyć problem samodzielnie, wspomagając się jedynie specjalistycznymi kosmetykami. Jednak muszą to być preparaty przeznaczone typowo do ceny zmagającej się z problemem trądziku.

Od czego zacząć pielęgnację?

Odpowiednia pielęgnacja skóry trądzikowej wcale nie jest prosta. Należy przestrzegać kilku bardzo istotnych zasad i stosować jedynie kosmetyki, które są przeznaczone właśnie do tego typu skóry. Stosowanie złych kosmetyków lub nieodpowiednia pielęgnacja mogą problem jedynie nasilić. Więc od czego zacząć? Przede wszystkim oczyszczanie skóry. To bardzo ważne, żeby codziennie, rano i wieczorem dokładnie oczyścić skórę. Możemy do tego używać specjalnych żeli, emulsji lub olejków do cery trądzikowej. Błędem jest jednak korzystanie z silnie oczyszczających kosmetyków, ponieważ mają one tendencję do nadmiernego przesuszania. A gdy skóra będzie przesuszona, będzie produkować jeszcze większe ilości sebum, co może sprawić, że nasz problem z trądzikiem się zaostrzy. Często do oczyszczania skóry stosujemy także peelingi. Jeśli mamy aktywne zmiany trądzikowe, absolutnie nie powinniśmy używać peelingów mechanicznych. Spowoduje to jedynie rozniesienie problemu na większy fragment skóry. Dobre w takim przypadku do złuszczania są peelingi enzymatyczne.

Pielęgnacja po oczyszczeniu skóry

Oczywiście samo umycie skóry i potraktowanie jej raz na jakiś czas peelingiem enzymatycznym nie wystarczy. Pielęgnacja skóry z problemami trądzikowymi powinna być zdecydowanie bardziej zaawansowana. Nie możemy zapomnieć o codziennym tonizowaniu skóry. Najlepiej używać do tego preparatu z właściwościami antybakteryjnymi i przeciwzapalnymi. Oprócz tego powinniśmy stosować pielęgnację na dzień i na noc. Warto sięgnąć po kosmetyki, które zawierają takie substancje jak cynk, węgiel aktywny, pantenol, srebro i kwasy owocowe. Wszystkie te substancje działają wspomagająco przy walce z trądzikiem. A jeśli Twój problem się nasila, koniecznie udaj się do dermatologa, ponieważ może być konieczne leczenie farmakologiczne. Nie warto zwlekać.