Jak pogodzić się z rozstaniem i zacząć żyć na nowo?

Byliście w długim związku i nagle ktoś Was zdradził lub porzucił? Rozpoczynaliście nową relację, wszystko wydawało się iść zgodnie z planem, a tu nagle ktoś Was zostawił? Rozstanie to wydarzenie, które zawsze wywołuje ogrom negatywnych emocji. Czasami wydaje nam się, że to koniec świata i nic dobrego już nas nie czeka. To nieprawda. Musimy tylko dać sobie trochę czasu i spróbować się z tym pogodzić. Nie jest to proste, ale z pewnością dacie sobie radę!

Jak otrząsnąć się po rozstaniu?

Rozstanie to zawsze bardzo ciężkie doświadczenie. W pierwszym odruchu każdy ma ochotę zakopać się pod kołdrą i zapomnieć o całym świecie. Musimy jednak pamiętać, że to jeszcze nie koniec świata i że czeka nas jeszcze wiele pięknych chwil. I chociaż chwilowo przyszłość rysuje się w ciemnych barwach to z czasem będzie nam coraz lepiej. W takim razie, jak otrząsnąć się po rozstaniu? Przede wszystkim potrzeba czasu. Musimy dać sobie chwilę, żeby ochłonąć, poukładać myśli i zebrać się w sobie. Jednak nie warto zamykać się na zbyt długo w domu. Wyjście do ludzi, chociaż czasem bardzo ciężkie, może nam pomóc. Przede wszystkim pozwoli nam choć na chwilę zapomnieć o tym co się stało. W takich chwilach warto dopuścić do siebie chociaż najbliższych przyjaciół. Ich obecność sprawi, że będziemy się czuć odrobinę mniej samotni. Jeśli jednak mamy świadomość, że nie poradzimy sobie sami z tym co się stało, czasem warto zwrócić się z prośbą o pomoc do specjalisty. Pójście na terapie i rozmowa z psychologiem to żaden wstyd. Terapeuci pomogą nam przebrnąć przez ten ciężki czas i bardzo często zrozumieć przyczyny tego co zaszło.

Postaw na siebie i swój rozwój

Kiedy poradzimy już sobie z pierwszymi, najgorszymi emocjami, warto skupić się na czymś innym. Rozstanie może okazać się doskonałym momentem, żeby postawić na siebie i zadbać o swój rozwój. Możliwe, że mamy jakieś pasje, którym od dawna chcieliśmy się poświęcić, a brakowało na to czasu? To może być dobra chwila na zapisanie się na dodatkowe kursy, czy też samodzielne rozwijanie pasji w domowym zaciszu. To również doskonały moment, żeby polubić siebie i swoje towarzystwo. Musimy pamiętać, że samotne wyjście do kina, czy też zjedzenie obiadu w restauracji to nic strasznego. Może się to okazać bardzo przyjemne. A gdy polubimy spędzać czas sami ze sobą, być może pojawi się myśl, że jesteśmy gotowi na kolejną relację? Jedno jest pewne, nic na siłę! Życie w pojedynkę też może być fajne.