Konturowanie twarzy – jak je zrobić i jakich produktów użyć?

Dobrze wykonany makijaż, może całkowicie odmienić naszą twarz. Istotne jest użycie odpowiednich kosmetyków, oczywiście w odpowiedni sposób. Za pomocą konturowania twarzy, możemy ukryć pewne mankamenty i podkreślić to co piękne w naszej twarzy. Będą nam do tego potrzebne 3 kosmetyki: bronzer, rozświetlacz oraz róż. Przy pomocy odpowiednich pędzli lub gąbeczki do makijażu będziemy w stanie wyczarować na twarzy prawdziwe cuda. Jesteście ciekawi jak to zrobić? Podpowiadamy!

Jaki produkty są potrzebne do konturowania twarzy?

Konturowanie twarzy opiera się na trzech produktach do makijażu. Niezbędny będzie nam bronzer, róż oraz rozświetlacz. Odcień wszystkich tych kosmetyków powinniśmy dobierać indywidualnie do naszej karnacji. Ważne jest, żeby żaden z produktów nie był zbyt jasny lub za ciemny. Stworzy to wtedy nieestetyczny efekt, wręcz odwrotny do oczekiwanego. Każdy z tych kosmetyków nakładamy w odpowiednie miejsca i blendujemy je ze sobą. W zależności od tego, w jakie miejsce nałożymy produkt, taki efekt osiągniemy. Jeśli nie chcemy kupować 3 osobnych produktów, możemy wybrać przygotowane wcześniej, gotowe zestawy. W drogeriach znajdziemy wiele takich propozycji, w różnych wersjach kolorystycznych. Ogromną zaletą takich zestawów, jest dołączona do nich instrukcja, jak stosować poszczególne produkty. Do konturowania będziemy potrzebować również odpowiednich pędzli. Do każdego z trzech produktów używa się innego pędzla. Pędzel do bronzera bardzo często jest ścięty po skosie. Pędzel do różu jest okrągły i puchaty. Natomiast pędzel do rozświetlacza to często miniatura tego do różu.

Jak konturować twarz?

Przede wszystkim musimy wybrać metodę konturowania twarzy. Możemy wybrać albo konturowanie na mokro, albo na sucho. W zależności od wybranej metody, odpowiednio będziemy nakładać kosmetyki. Kiedy mamy już naszykowane produkty do konturowania, czas przejść do wykonania makijażu. Jakich zasad będziemy się trzymać? Otóż bardzo prostych, na miejsca, które chcemy optycznie zmniejszyć nakładamy bronzer. Rozświetlacz natomiast nakładamy na te części twarzy, które chcemy podkreślić. Róż powinien jedynie podkreślać makijaż na policzkach. Gdzie najczęściej nakłada się poszczególne kosmetyki. Bronzer na ogół ląduje pod kośćmi policzkowymi, a także na czole i krawędziach nosa. Róż, tak jak wspomnieliśmy, nakładamy na wysokości kości policzkowych. Natomiast rozświetlacz powinno nakładać się na szczyt nosa i łuk kupidyna, oraz na kości policzkowe, aby je uwydatnić. Tak wykonane konturowanie, z pewnością, zapewni nam wspaniały makijaż i większą pewność siebie!