Jak prawidłowo dobrać podkład do twarzy?

Prawidłowo dobrany kolor oraz rodzaj podkładu to klucz do schludnego makijażu. Często wybierając podkład w drogerii, po zakupie okazuje się, że jego kolor znacząco odbiega od barwy naszej skóry.

Na szczęście istnieją sposoby, które ułatwiają wybór idealnego podkładu dopasowanego do tonacji skóry. Jak więc prawidłowo dobrać podkład do twarzy?

Jak dobrać kolor podkładu?

Głównym problemem, z jakim borykają się kobiety podczas kupowania podkładu, jest prawidłowy wybór jego odcienia. Najczęstszym błędem podczas zakupów jest sprawdzanie odcienia produktu na dłoni. Warto wiedzieć, że odcień skóry na twarzy i szyi będzie różnić się od koloru dłoni.

Z tego powodu dobierając odcień, warto nałożyć go na żuchwę i delikatnie przeciągnąć na szyję. To nie wszystko! Jeżeli odcień pasuje i ładnie stapia się ze skórą, konieczne jest odczekanie kilku minut i ponowne sprawdzenie okolicy, gdzie został zaaplikowany podkład. Większość podkładów, szczególnie matujących, ma tendencję do ciemnienia, co może skutkować zakupem zbyt ciemnego kosmetyku. Jeżeli ten będzie znacząco różnić się kolorem od skóry, należy wybrać odcień jaśniejszy.

Dobrą metodą jest także przypatrzenie się nałożonemu podkładowi w świetle dziennym. Sztuczne oświetlenie w sklepach może zaburzyć prawdziwy odcień podkładu, więc by być pewnym, że idealnie stapia się ze skórą, należy sprawdzić jego odcień na dworze lub w naturalnym świetle.

W portalu magazynmody.pl znajdziesz artykuł o przedłużaniu trwałości podkładu do twarzy.

Typ podkładu a rodzaj cery

Na rynku dostępny jest szeroki wybór podkładów do twarzy, które różnią się między sobą właściwościami. Ten podkład, który będzie odpowiedni dla posiadaczek cery tłustej i trądzikowej, niekoniecznie sprawdzi się u osób z tendencją do przesuszania się skóry. Planując zakup nowego kosmetyku, konieczne jest zapoznanie się z właściwościami danego produktu, które zazwyczaj są wyszczególnione na opakowaniu.

Podkłady rozświetlające są polecane dla osób o cerze suchej, ale także poszarzałej i zmęczonej. Podkłady tego typu pięknie współgrają także z zadbaną dojrzałą skórą. Z kolei podkłady matujące dedykowane są przede wszystkim osobom o skórze przetłuszczającej się, na której obserwuje się nadmierne wydzielanie sebum. Podkłady o właściwościach matujących zazwyczaj mają mocne krycie, więc sprawdzą się także przy cerze problematycznej i skłonnej do trądziku.