Jak dobrać podkład do twarzy?

Podkład jest podstawą i bazą makijażu.

To od niego zależy czy make-up będzie udany. Ważne zatem jest, aby był on odpowiednio dobrany.

Czym należy się kierować, wybierając podkład idealny?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wiek skóry, na jaką będzie on aplikowany. Skóra młodej kobiety lub nastolatki, jest często problematyczna i wydziela zbyt dużo sebum. Takim cerom dedykowany jest podkład matujący. Kobietom nieco starszym idealnie sprawdzi się podkład nawilżający, czy rozświetlający. Kobiety, które mają już zmarszczki, powinny wybierać podkłady, mające w swoim składzie silikony. Silikony zawarte w kosmetyku, wygładzają skórę oraz wypełniają zmarszczki.

Drugim ważnym kryterium doboru podkładu jest rodzaj cery. Cera tłusta i trądzikowa dobrze będzie tolerowała podkłady mineralne, które przyśpieszają regenerację skóry. Cera sucha potrzebuje podkładu nawilżającego, lekkiego. Dobrze sprawdzą się tu kremy BB lub podkłady bardziej lejące. Podkłady kryjące będą dobre dla cer naczynkowych. Idealnie zakryją widoczne zaczerwienienia i naczynka.

Kolejną ważną kwestią doboru idealnego podkładu, jest dopasowanie go do odcienia skóry. Podkład musi wtapiać się w skórę i idealnie współgrać z jej kolorem. Nie wystarczy tu dopasowanie koloru podkładu do odcienia twarzy – musi on też idealnie współgrać z odcieniem skóry na szyi i dekolcie. Należy pamiętać, że latem nasza skóra jest zwykle ciemniejsza, więc automatycznie podkład do twarzy również trzeba zmienić na ciemniejszy. Zimą natomiast skóra jest nieco jaśniejsza, więc też i podkład musi być delikatnie jaśniejszy.

Więcej istotnych porad dotyczących dbania o wygląd znajdziesz w portalu https://salonstylu.pl/.

Warto też dobierać podkład w zależności od okazji. Innego podkładu używa się zwykle na co dzień, a innego na wielkie, wieczorne wyjścia. Na dzień pokład powinien być lekki, prawie niezauważalny. Na wieczór można postawić na napigmentowane, mocno kryjące fluidy, które w wieczornym świetle nie będą wyglądały ciężko i teatralnie.