Jakie kosmetyki do cery tłustej?

Tłusta skóra może być przekleństwem, ale jeśli wiesz, jak o nią dbać, sprawy mogą się poprawić.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zadbać o tłustą skórę:

Często myj twarz

Mycie twarzy delikatnym środkiem oczyszczającym pomoże usunąć ze skóry zanieczyszczenia i olejki. Jeśli jednak robisz to zbyt często, może to pozbawić skórę naturalnych olejków, które utrzymują ją w dobrej kondycji. Staraj się unikać ostrych środków czyszczących lub zbyt mocnego szorowania, ponieważ może to podrażnić Twoją skórę. Jeśli masz wrażliwą skórę, spróbuj użyć łagodnego środka czyszczącego przeznaczonego specjalnie dla wrażliwych typów skóry zamiast ostrych mydeł, które mogą powodować podrażnienia lub wysuszenie.

Unikaj stosowania zbyt wielu peelingów i środków złuszczających

Jednym z najczęstszych pytań, jakie dostaję na temat skóry tłustej, jest to, czy używanie peelingów i środków złuszczających jest dla niej dobre. Odpowiedź. To zależy od rodzaju skóry, ale generalnie najlepiej unikać stosowania tych produktów częściej niż dwa razy w tygodniu.

Niektóre peelingi mogą być zbyt ostre dla osób o tłustej skórze, ponieważ mogą pozbawić ją naturalnych olejków, które zapobiegają nadmiernej produkcji sebum i nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli masz skórę wrażliwą lub skłonną do wyprysków – wiele ostrych peelingów zawiera składniki takie jak kryształki soli, które mogą podrażniać pory i powodować więcej wyprysków niż zapobiegać!

Jeśli zdecydujesz się na użycie peelingu, upewnij się, że jest on wystarczająco delikatny dla Twojej wrażliwej, tłustej skóry, robiąc wcześniej rozeznanie, aby wiedzieć, jakie składniki powinny znaleźć się na etykiecie (np. olej kokosowy). Możesz też rozważyć użycie peelingu zamiast mycia samym mydłem; w ten sposób przynajmniej nie będzie ryzyka, że ścieranie martwych komórek spowoduje ich ponowne pojawienie się!

Więcej o kosmetykach przeczytasz na blogu https://klubmody.pl/.