Przygotowania do ślubu – czas znaleźć dom weselny!

Nie ma nic piękniejsze od informacji o tym, że dwoje osób postanowiło wejść w związek małżeński. Taka wiadomość wywołuje ekscytację nie tylko u samych narzeczonych, ale także ich rodziców, bliższych oraz dalszych znajomych. Zbliżający się ślub stanie się prawdziwym świętem miłości, a odbywające się potem wesele to okazja do ucztowania w gronie rodziny i przyjaciół. Przed tym wydarzeniem należy wybrać odpowiedni dom weselny, który zostanie dopasowany do potrzeb Nowożeńców.

Co wpływa na wybór sali weselnej?

Wybór domów weselnych jest bardzo duży. Sale można znaleźć w osobnych obiektach, np. restauracje, ale także w hotelach, które oprócz noclegów, są w stanie zaoferować organizację imprez okolicznościowych. Jak spośród tak dużej liczby miejsc wybrać tą jedną jedyną salę? Biorąc pod uwagę najważniejsze czynniki, czyli oferowaną cenę za osobę, własne możliwości finansowe, dostępny termin, wielkość sali. W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę oferty dostępne online, aby spośród nich wyselekcjonować te miejsca, które odwiedzi się osobiście. Jedna z ciekawszych ofert znajduje się na stronie https://www.trzyroze.pl/. Hotel Trzy Róże zaprasza do odwiedzin domu weselnego w Lublinie, gdzie można wynająć salę w atrakcyjnej cenie.

Piękna i funkcjonalna sala weselna

Nigdy nie można podejmować decyzji pochopnie. Fakt, że Narzeczonym przypadła do gustu jedna sala, nie oznacza rezygnacji z dalszych poszukiwań. Kto wie, może kolejne propozycje okażą się jeszcze lepsze, bardziej klimatyczne i opłacalne pod względem finansowym. On i ona muszą uzbroić się w cierpliwość podczas poszukiwania domu weselnego.

Z pewnością należy wziąć pod uwagę pojemność sali weselnej. Tak, aby wszystkie zaproszone osoby mogły poczuć się swobodnie. Miejsce to nie może być za małe, ale też nie może być za duże. Urządzając imprezę np. na 50 osób, nie można decydować się na salę restauracyjną, która pomieści ledwo 20 gości. Z drugiej jednak strony, jeżeli zaproszonych jest 80 osób, to nie ma co szukać sali, która pomieści dwa razy więcej osób. Utrudni to zbudowanie rodzinnego, wesołego i przyjacielskiego klimatu, który skłania wszystkich do zabawy. Tym bardziej że na ogół bywa tak, iż z tym 80 osób (liczba jest przykładowa) na ogół na weselu nie pojawia się 10% gości. Nie ma więc co generować sobie dodatkowych kosztów. Szczególnie że zbyt duża sala przy małej ilości osób nie będzie wyglądać korzystnie na zdjęciach.

Oferta od domu weselnego

Osobiste oględziny domu weselnego przebiegły pozytywnie. Zanim jednak zostanie złożony podpis na umowie, w pierwszej kolejności należy przeanalizować ofertę domu weselnego. Ceny są różne. Wystarczy przyjrzeć się kilku ofertom, aby stwierdzić, że nigdy nie można podać jednolitej ceny, która obowiązywałaby np. na terenie danego województwa.

Ważne jest to, aby w całości przeanalizować ofertę oraz to, co dokładnie zawarte jest w cenie. Jakie dania są zapewnione, czy można liczyć na porcje wegetariańskie dla osób o szczególnych wymaganiach żywieniowych. Nie można zapomnieć o opłatach za alkohol, jeżeli para zdecyduje się sama go przywieźć. Ceny za osoby są różnorodne i takie też są pakiety. Trzeba je porównać między sobą, ponieważ może się okazać, że ta oferta na pozór droższa, jest zdecydowanie lepsza, dzięki czemu nie będzie trzeba martwić się o inne dodatkowe koszta (przykładem może być tort weselny, który w niektórych miejscach oferowany jest w cenie).

Poświęcając odpowiednią ilość czasu na analizę, będzie można wybrać najlepszy z możliwych domów weselnych.