Pielęgnacja skóry suchej – krok po kroku

Twoja skóra jest napięta i widzisz na twarzy szorstkie miejsca z odstającymi suchymi skórkami? Najprawdopodobniej jesteś posiadaczem skóry suchej. Jak każdy typ cery, ta również wymaga odpowiedniej pielęgnacji i dobrze dobranych kosmetyków. W tym artykule znajdziesz zbiór praktycznych porad dotyczących pielęgnacji skóry suchej. Podpowiemy w jaki sposób ją oczyszczać i jakie kosmetyki stosować, oraz jakie substancje pomogą ograniczyć przesuszanie się skóry.

Poranna pielęgnacja skóry suchej

Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne, zarówno rano jak i wieczorem powinniśmy zacząć od odpowiedniego oczyszczenia skóry. W przypadku skóry suchej powinniśmy unikać preparatów silnie oczyszczających i wysuszających. W przypadku cery skłonnej do przesuszania warto sięgnąć po delikatne kosmetyki oczyszczające, na przykład w delikatnej piance. Możemy również zrezygnować z mycia twarzy rano, jeśli nie stosujemy na noc kosmetyków, które pozostają na skórze i nie wchłaniają się. Wtedy wystarczy użyć rano płynu micelarnego, którym przetrzemy twarz. Następnym krokiem w pielęgnacji skóry suchej jest jej stonizowanie. Również toniki, których używamy powinny być wyjątkowo delikatne. Jeśli mamy skórę suchą dobrze jest sięgnąć po preparaty zawierające na przykład kwas hialuronowy. Po przetarciu skóry tonikiem, przechodzimy do kolejnego, bardzo ważnego etapu, czyli użycia kremu z filtrem. Niezależnie od typu skóry, ochrona przed promieniowaniem UV jest niezwykle istotna. Jeśli po tym kroku nasza skóra wciąż wymaga nawilżenia, należy sięgnąć po krem o właściwościach nawilżających lub nawadniających.

Wieczorna pielęgnacja skóry suchej

Po całym dniu również musimy zacząć od oczyszczenia skóry. Jednak wieczorem powinniśmy się na tym bardziej skupić. Jeśli cały dzień na twarzy był makijaż, musimy dokładnie usunąć jego resztki. W tym przypadku dobrze jest sięgnąć po nawilżające oleje do twarzy. Możemy zastosować olej kokosowy lub olej z pestek dyni. Gdy zmyjemy nim makijaż musimy pamiętać o umyciu twarzy i usunięciu pozostałości oleju. Możemy zastosować dokładnie te same kosmetyki do mycia co rano. Następnie ponownie używamy toniku. Zamiast kremu z filtrem UV, warto jest nałożyć na skórę serum nawilżające, które ma silniejsze właściwości niż krem. Jednak najlepsze efekty serum przyniesie jeśli na koniec nałożymy na nie silnie nawilżający krem na noc. Po takiej pielęgnacji nasza skóra rano będzie promienna i dogłębnie nawilżona.