Jak poznawać nowych ludzi?

Nowe przyjaźnie – im jesteśmy starsi, tym ciężej nam jest je zdobywać. Przyjaźń buduje się latami. A im jesteśmy starsi, tym mniej nam się chce, bo to zajmuje czas, a tego czasu mamy coraz mniej. Jednak czy takie podejście jest dobre?

Otóż nie, ponieważ kontakty międzyludzkie są bardzo ważne i powodują, że stajemy się szczęśliwsi, dlatego warto inwestować w nowe znajomości, nawet jeśli nie staną one się wielkimi przyjaźniami. Nowe znajomości można zdobywać w wielu miejscach. Mogą być to kółka zainteresowań, kluby hobby. Obecnie wiele znajomości zawiera się przez internet i jest to równie dobra opcja. Są grupy np. na Facebooku tematyczne. Można tam poznać osoby, które lubią to co Ty, mieszkają nieopodal. W taki sposób nie jedna przyjaźń powstała.

Dobrym sposobem są też fora, na których możesz się ogłosić. Fajnie też sprawdzają się eventy w klubach, ośrodkach kultury. Można także zacząć chodzić na zajęcia sportowe na siłowni w grupie – zumba, pilates czy yoga. Warto spróbować poznawać nowe osoby.