Jak osiągnąć idealne brwi? Regulacja i makijaż brwi w domowym zaciszu

Wbrew pozorom to jaki kształt i kolor mają kobiece brwi ma ogromne znaczenie. To właśnie one nadają charakteru twarzy i są doskonałym uzupełnieniem każdego makijażu, zarówno dziennego jak i wieczorowego. Dlatego tak ważne jest, żeby ich kształt był odpowiednio dobrany do kształtu twarzy, a kolor do karnacji i włosów. Przede wszystkim musimy pamiętać o zachowaniu umiaru w regulacji brwi i stosowaniu się do odpowiednich zasad. Wtedy nasze brwi będą wyglądać perfekcyjnie w każdej sytuacji.

Jak regulować brwi i jak określić ich idealny kształt?

Regulacja brwi wcale nie jest skomplikowanym zabiegiem, jeśli wiemy jak ją przeprowadzić. Najlepiej trzymać się jednej, podstawowej zasady. Lepiej wyrwać za mało włosków niż za dużo! Przy pierwszej regulacji powinnyśmy nadać brwiom odpowiedni kształt, a później jedynie usuwać niechciane włoski, które odrosły. W ten sposób nie zrobimy sobie krzywdy. Żeby depilacja włosków pęsetą była w miarę bezbolesna, dobrze jest naciągnąć delikatnie skórę palcami. W ten sposób zapewniamy sobie także lepszy dostęp do wyrywanych włosków. Należy pamiętać, że do każdego kształtu twarzy będzie pasować inny kształt brwi. Przy okrągłym kształcie powinniśmy unikać zaokrąglonych brwi. A przy podłużnej twarzy natomiast nie sprawdzą się brwi posiadające mocny kąt. Jak w takim razie najlepiej wyznaczyć idealne miejsce łuku brwiowego? Jest na to prosty sposób. Będziemy potrzebować do tego cienkiego pędzelka. Początek brwi wyznaczamy przykładając pędzelek do płatka nosa i wewnętrznego kącika oka. Koniec brwi natomiast to linia od płatka nosa do zewnętrznego kącika. Najwyższy punkt brwi z łatwością określimy prowadząc prostą linię od płatka nosa, przez środek źrenicy.

Makijaż brwi – jakie produkty będą potrzebne?

Gdy już mamy wyregulowane brwi, czas poświęcić chwilę ich makijażowi. Niezbędne będą nam do tego kosmetyki i akcesoria. Tutaj wiele zależy od upodobań. Niektórzy wolą używać kredki, inni cienia, a jeszcze inni specjalnych żeli lub tuszy. Warto wypróbować samemu kilka metod. Przy każdym z tych kosmetyków przydatna będzie szczoteczka do brwi i pędzelek. Dokładnie rozczesane włoski będą się lepiej malować.