Jak dbać o brodę i wąsy – poradnik dla mężczyzn

Marzy Ci się idealna, zadbana, gęsta broda? Twoje wąsy są niesforne i nie możesz sobie z nimi poradzić? Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów, żeby Twój zarost zawsze wyglądał idealnie. Zajrzyj do naszego poradnika. Dzięki niemu już nigdy nie będziesz narzekać na wygląd swojego zarostu!

Od czego zacząć?

Gdy już udało Ci się zapuścić brodę lub wąsy musisz pamiętać o jednej, niezwykle ważnej zasadzie. Zarost, tak samo jak włosy, trzeba systematycznie podcinać. I jeśli nie chcesz golić się na zero, warto znaleźć dobrego barbera, który pomoże Ci zadbać o wygląd brody. Salony barberskie stają się tak samo popularne jak męskie salony fryzjerskie. Specjaliści, którzy w nich pracują doskonale wiedzą, jak podcinać brodę, jak nadać jej odpowiedni kształt i jaka długość zarostu będzie dla Ciebie idealna. Dodatkowo barber może zadbać również o Twoje włosy. Mężczyźni korzystający z usług barberskich najczęściej wybierają dwie usługi. Albo samo strzyżenie włosów, albo tak zwane combo, czyli obcinanie włosów i zarostu. Barber doradzi Ci także w jaki sposób powinieneś pielęgnować swoją brodę, by zawsze wyglądała idealnie.

Jak pielęgnować zarost w domu?

Od jakiegoś czasu kosmetyki do pielęgnacji zarostu stały się niezwykle popularne. Dostaniesz je praktycznie w każdej drogerii stacjonarnej oraz internetowej. Jest ich tyle, że może być Ci ciężko się na coś zdecydować. Dlatego podpowiadamy jakich produktów nie może zabraknąć na Twojej półce w łazience. Przede wszystkim powinieneś używać odpowiednich kosmetyków do mycia zarostu. Możesz wybrać specjalny szampon, albo mydło do mycia brody. Kolejnym krokiem jest odżywianie zarostu. Mogą Ci się do tego przydać olejki. Jest ich bardzo dużo, a każdy z nich może mieć inne właściwości. Warto wybrać taki produkt, który najbardziej odpowiada indywidualnym potrzebom. Najczęściej olejki mają za zadanie zmiękczać i nabłyszczać zarost. W domowej kosmetyczce warto mieć również kosmetyki do stylizacji zarostu takie jak wosk lub balsam, które pozwalają w odpowiedni sposób ułożyć brodę i wąsy. Dzięki nim Twój zarost będzie wyglądać perfekcyjnie przez cały dzień.