Czy kolonie i obozy młodzieżowe wpływają na edukację dzieci?

Początek kwietnia to doskonały moment, żeby zaplanować wakacje swoich pociech. Stajemy wtedy przed ważnym wyborem, na jaki obóz posłać dziecko. Jeszcze do niedawna najbardziej popularne były wyjazdy rekreacyjne, na których dzieci spędzały czas jedynie na wypoczynku. Jednak to się zmieniło. Aktualnie w ofercie biur podróży znajdziemy wiele ciekawych propozycji kolonii tematycznych, które mają na celu rozwój umiejętności najmłodszych i walory edukacyjne.

Obozy tematyczne

Przeglądając ofertę szkół i biur podróży, z pewnością natkniemy się na szeroką ofertę obozów tematycznych. Z łatwością wybierzemy temat, który wpasuje się w zainteresowania naszego dziecka. Obecnie wyjazdy dla dzieci i młodzieży nie polegają jedynie na wypoczynku, pieszych wędrówkach i spędzaniu czasu na plaży. Wakacje to doskonały moment na rozwój dodatkowych umiejętności. Warto wysłać dziecko na kolonie, na których nauczy się czegoś nowego. Możemy postawić na obozy sportowe, rozwijające kondycję dzieci, wśród nich są na przykład obozy pływackie, tenisowe, piłkarskie i wiele innych. Jednak tematyka obozów nie ogranicza się tylko do sportu. Możemy zapisać naszą pociechę na obóz, na którym nauczy się podstaw programowania lub będzie ćwiczyć zdolności artystyczne, takie jak malarstwo czy postawy aktorstwa.

Obozy edukacyjne

Możemy postawić też na wyjazdy typowo edukacyjne. Bardzo popularne są wyjazdy językowe. Na takich obozach dzieci mają zapewnione kilka godzin dzienne kształcenia językowego. Oczywiście nie są to jedynie kolonie z językiem angielskim. W ofercie biur znajdziemy także język niemiecki, hiszpański, a nawet chiński czy japoński. Bardzo często na takich wyjazdach dzieciom zabierane są telefony. Dzięki temu młodzież ma czas, żeby skupić się na budowaniu relacji i nauce nowych umiejętności, nie grając cały czas w gry na komórce i nie przeglądając social mediów. Chociaż wakacje to czas wolny od zajęć dydaktycznych, nie oznacza to, że dzieci nie mogą się uczyć czegoś nowego w ciekawy i często zabawny sposób.