Dołącz do miłośników niedrogiego leku na suche usta – maść oliwkowa za 6 złotych

Problem suchych, spierzchniętych, a nawet pękających ust dotyka wiele osób w sezonie zimowym. Jak sobie z nim radzić, aby jednocześnie dbać o estetykę i komfort? Odpowiedzią jest popularny produkt dostępny w aptekach za jedyne sześć złotych.

Skóra jest narażona na działanie wielu niekorzystnych czynników w miesiącach zimowych. Wpływ na to mają m.in. niska temperatura, wiatr oraz suche powietrze ogrzewane w domach i mieszkaniach. Wszystko to sprawia, że skóra staje się wyjątkowo przesuszona i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Niezbędne staje się regularne nawilżanie za pomocą kremów zawierających duże ilości kwasu hialuronowego, co powinno odbywać się dwa razy dziennie – rano i wieczorem.

Niewielka inwestycja, która przyniesie satysfakcję

Co jednak zrobić, gdy standardowe kosmetyki z drogerii nie spełniają już naszych oczekiwań? W takiej sytuacji warto udać się do apteki i zaopatrzyć się w maść oliwkową. Ten skuteczny produkt nie obciąży zbytnio domowego budżetu, gdyż kosztuje tylko około sześć złotych.

Maść oliwkowa – ulubieniec wśród kosmetyków

Maść oliwkowa posiada niezwykłe właściwości nawilżające, regenerujące i zmiękczające skórę. Zawdzięcza to m.in. obecności witamin B6, C i E, masła shea, lanoliny i oleju z oliwek. Ten apteczny bestseller ogranicza utratę wody przez skórę, natłuszcza ją, a przy tym pomaga odbudować jej warstwę ochronną. Dzięki temu skóra jest chroniona przed podrażnieniami i pękaniem naskórka.