Dobrze dobrany podkład podstawą perfekcyjnego makijażu!

Są takie kosmetyki do makijażu, których absolutnie nie powinno zabraknąć w kosmetyczce. Jednym z nich z pewnością jest podkład. To produkt, który zapewnia skórze zdrowy wygląd, idealny koloryt i kryje ewentualne niedoskonałości. Oczywiście nie trzeba używać go na co dzień, ale przy większych wyjściach może okazać się niezbędny. Ważne jest, żeby odpowiednio dobrać podkład. Jak się okazuje nie zawsze jest to łatwe zadanie.

Jak wybrać idealny podkład?

Wybierając podkład należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Po pierwsze dobranie odpowiedniego koloru. Gdy decydujemy się na kupno nowego podkładu zawsze musimy go dopasować do naturalnego odcienia naszej skóry. Tak, żeby po nałożeniu w żaden sposób nie odcinał się przy szyi, czy po bokach twarzy. Żeby sobie ułatwić tę czynność, możemy przeprowadzić mały test. Gdy zdecydujemy się już na konkretną markę podkładu i mamy wybrany odcień, możemy nałożyć go w okolicach szyi i sprawdzić, czy się nie wyróżnia. Jeśli nie widzimy smug to znaczy, że ten kolor będzie idealny. Nigdy nie testujemy koloru podkładu na nadgarstku. Podkład zawsze będzie nakładany na twarz, więc to do niej powinien pasować. Drugą ważną kwestią jest dopasowanie rodzaju podkładu do potrzeb naszej skóry. W zależności od tego jaki typ cery posiadamy, dobieramy odpowiedni podkład.  Dzięki temu nasz makijaż będzie wyglądać perfekcyjnie.

Rodzaje podkładów

Możemy wyróżnić kilka podstawowych rodzajów podkładów:

  • Podkład nawilżający –bardzo często ma w składzie substancje, które zadbają o odpowiednie nawilżenie naszej skóry. Doskonale sprawdzi się dla osób posiadających cerę suchą.
  • Podkład kryjący – doskonale poradzi sobie z nieestetycznymi przebarwieniami i wypryskami. Ponieważ jest gęsty i ciężki, może dodatkowo obciążać naszą skórę. Dlatego najlepiej używać go na wielkie wyjścia, a na co dzień wybrać jakiś lżejszy odpowiednik.
  • Podkład matujący – to idealny kosmetyk dla posiadaczek skóry przetłuszczającej się. Zapobiega nadmiernemu wydzielaniu sebum, dzięki czemu nasza skóra nie będzie się zbyt szybko świecić i wyglądać nieestetycznie.